© 2023 Tüm hakları saklıdır.

Yerinde Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Futbol
  4. »
  5. Başkanımız Ahmet Nur Çebi ile Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu’ndan Açıklamalar

Başkanımız Ahmet Nur Çebi ile Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu’ndan Açıklamalar

root root -
37 0

Başkanımız Ahmet Parıltı Çebi ile Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu, Futbol A Grubumuzun Bırakmam Seni Türkiyem yardım kampanyası kapsamında Vodafone Park’ta Atlético Madrid ile oynadığı dostluk maçının akabinde açıklamalarda bulundular.

Liderimiz Ahmet Işık Çebi, 120 yıllık iki kulübün hoş bir gayret sergilediklerini söz ettiği konuşmasında şunları söyledi:

“120 yıllık iki kulübün çabası hoştu. Hoş de bir futbol seyrettik. Bu maçtan elde edilen geliri sarsıntı bölgesindeki çocuklarımızın gereksinimi olan okulları yapmak için kullanacağız. Bırakmam Seni Türkiyem yardım kampanyasında yolumuza devam ediyoruz. Bu da işimizin bir kesimiydi. Devletimizden milletimizden çok büyük dayanak görüyoruz. Hükümetimizi temsilen Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Kasapoğlu bu gece bizi yalnız bırakmadı. Kendisine canı gönülden teşekkür ediyorum. Varlıklarıyla bize güç verdiler. Tüm masrafları karşılayan Doğuş Grubu’na depremzedeler ve kulübüm ismine teşekkürü bir borç biliyorum. Bugün buraya gelip bilet alan ve yarar sağlayan taraftarlarımıza ve sporseverlere teşekkür ederim.”

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu ise yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Meydana gelen sarsıntılarda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Milletimize, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Yaralılarımız var onlara acil şifalar diliyorum. Natürel yaraların sarılması hayatın olağanlaşması kıymetli bir süreç. Zelzelelerin birinci anından itibaren, devlet olarak millet olarak, sivil toplum olarak, el ele vermenin dayanışmanın en hoş örneklerini ortaya koyduk. Bundan sonraki süreçte de dayanışmayı omuz omuza vermeyi el birliğiyle yaraları sarmayı sürdüreceğiz. Spor topluluğumuz, birinci andan itibaren kulüpleriyle, federasyonuyla, spor insanlarıyla, yöneticileriyle bu dayanışmanın en değerli ögeleri oldular. Bu vesileyle tüm spor topluluğumuza şükranlarımı sunuyorum. Doğal spor dostluk demek, fizikî eforun çok ötesinde manalara haiz bir olgu. İşte bugün sporun dostluk tarafını çok güçlü biçimde hissettik. İki esaslı ekibin dostluk dolu uğraşına bu manada depremzedeler için ortaya konan dayanışmaya birlikte şahitlik ettik. Olağan bugünkü gelirin depremzedelere aktarılması, bu manada bir farkındalık oluşturması takdire şayan bir bahis. Ben hem Beşiktaş kulübümüze hem Atlético Madrid’e ve emeği geçen herkese canı gönülden şükranlarımı sunuyorum. Bu süreç yaraları sarma süreci. Biliyorsunuz, Adıyaman’da Kahramanmaraş’ta sporla ilgili yeni projeler başlattık. Spor bu manada bir rehabilitasyon bir güzelleşme aracı. Sporun bu istikametini güçlü bir halde değerlendirmeye devam edeceğiz. Yaralarımızı daima birlikte saracağız. Tekrar sporun da gücünden faydalanarak daha hoş günlere ulaşacağız. Bu hoş tertip ve mesken sahipliği için tekrar teşekkür ediyorum.”

İlgili Yazılar