© 2023 Tüm hakları saklıdır.

Yerinde Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Diğer Sporlar
  4. »
  5. Rsports Robotik Takımımız Dünya Üçüncüsü Oldu

Rsports Robotik Takımımız Dünya Üçüncüsü Oldu

root root -
26 0

Kulübümüzün Esports bünyesinde kurulan ve dünyada birinci kere bir spor kulübüne bağlı olarak faaliyet gösteren ekip unvanına sahip olan Rsports Robotik Kadromuz, 19-22 Nisan tarihleri ortasında ABD Houston TX’de düzenlenen Dünya Şampiyonası’nda üçüncü oldu.

2023 CHARGED UP – Haliç Regional’da şampiyon olarak ülkemizi ABD’nin Houston kentinde düzenlenen FRC (FIRST Robotics Competitions) Dünya Şampiyonası’nda temsil eden Rsports Robotik Ekibimiz, Newton Divison’da üçüncülük elde ederek büyük bir muvaffakiyete imza attı.

Futbol Altyapı, Bayan Futbol ve Espor’dan Sorumlu Futbol A.Ş. İdare Heyeti Üyemiz Fırat Fidan, Rsports Robotik Kadromuzun muvaffakiyetini değerlendirdiği konuşmasında, “İlklerin ekibi Beşiktaş olarak yeniden bir prensip imza atmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Türkiye’deki spor kulüpleri ortasında robotik ekibe sahip birinci kadro olmanın yanında Beşiktaş Rsports olarak memleketler arası arenada yarışmacı olduğumuz FIRST Robotics Competitions Dünya Şampiyonası’nda üçüncü olduk. Türkiye’nin tanıtımına değerli bir katkı sağlayan bu muvaffakiyet, hiç elbet Beşiktaşımızın büyüklüğünü de tüm dünyaya kanıtladı. Bu muvaffakiyetin en büyük mimarı olan Erman İpçi’yi ve atletlerimizi gönülden tebrik ediyorum” dedi.

Rsports Robotik Kadromuzun büyük bir muvaffakiyete imza attığını belirten Esports Şubemizin Yöneticisi Erman İpçi, “Gençlere sporun yalnızca bedensel değil, zihinsel ve teknolojik marifetlerin kazandırılmasını misyon edinen Beşiktaş Rsports, Houston, Texas’da düzenlenen FIRST Robotics Competition Dünya Şampiyonası’nda büyük bir muvaffakiyete imza attı. Ülkemize üçüncülükle dönerken, bizi destekleyen başta İş Bankası olmak üzere bütün sponsorlarımıza, yöneticilerimize, bizleri destekleyen taraftarlarımıza ve elbette ki ekibimize çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İlgili Yazılar