© 2023 Tüm hakları saklıdır.

Yerinde Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Futbol
  4. »
  5. Asbaşkanımız Emre Kocadağ’dan Açıklamalar

Asbaşkanımız Emre Kocadağ’dan Açıklamalar

root root -
23 0

Kocadağ’ın açıklamaları şöyle:

“Türkiye’nin dört bir yanından ve yurt dışından ekibimizi desteklemek için gelen taraftarlarımıza teşekkür ederiz. Ekranları başında bu maçı izleyen milyonlarca taraftarımıza iyi olsun dileklerimi iletiyorum.

Bugün Beşiktaş’ı yarışın dışına itmek isteyenlere, bizim pozisyonumuzu kabul etmek istemeyenlere en hoş yanıtı bir kere daha alanda verdik.

Kadıköy’de on şahısla aldığımız dört gollü galibiyet, bugün konutumuzda Galatasaray’a karşı aldığımız üç gollü galibiyet. İki rakibimize de ikili averajda üstünlük sağlamış durumdayız.

Beşiktaş şampiyonluğun en büyük adaylarından biridir. Bunu kabul etmek zorunda herkes. Kâfi ki bu lig adaletli bir halde yönetilsin. Federasyon ve hakemler adaletli formda bu işi yönetmeye talip olsunlar.

Bugün yeniden aleyhimize verilen kararlar var. Önümüzü kesmeye yönelik birtakım adımlar vardı. Ancak bu adımlar başarılı olamadı. Hem federasyon heyetlerine hem de MHK’ye seslenmek istiyorum. İçinizde biraz vicdan ve adalet duygusu varsa bunu kalan haftalarda alana yansıtırsınız. Beşiktaş’ı dönem başından bu yana yarışın dışında tutma uğraşlarınız gerçekleşmedi. Beşiktaş bu işin içinde var olduğunu iki rakibini de farklı yenerek gösterdi. Vicdan ve adalet hissiniz birazcık varsa alanda görmek istiyoruz.

Bu koltuklar herkes için gelip süreksiz. Koltuktan kalktığınız vakit ardınızdan konuşulanlar sizi ayakta tutuyor. Heyetlerde misyon alan herkes bunun şuurunda olmalı. Ligle alakalı onlarca şaibe konuşuluyor. Biz hiçbir vakit “Elimizde dokümanlar var”, “Sonra konuşuruz, evvel konuşuruz” söylemlerinde bulunmadık. Biz bir şey biliyorsak söyledik. Bildiğimiz şey şimdiye kadar adaletli bir lig olmadığı. Geçmiş söylemlerimizde ne kadar haklı olduğumuzu bugün bir sefer daha gördük. Deplasmanda oynamayla konutta oynama ortasındaki farkı bugün Galatasaray umarım görmüştür.

Sarsıntı nedeniyle ligden çekilen kulüplerle ilgili alınan kararda adaletsizlik olduğunu söyledik. Deplasman ve meskende oynamayla alakalı adaletsizlik olduğunu söz ettik. Konutumuzda oynadığımızda gösterdiğimiz performanslar aşikâr, rakiplerimizin deplasmanda sergiledikleri performans aşikâr. Bunun değerlendirmesini adaletsiz halde yaptılar. Adaletsizlik bir defa daha kamuoyu önünde cereyan etti. Bu mevzuyu gerekli noktalara taşıyacağız. Yaşananlar ne kadar haklı olduğumuzu gösteriyor. Herkes için adalet vurgusu yapıyorum. Konseylerdeki bireyler ve alandaki hakemler bundan sonra daha dikkatli olmalılar.”

İlgili Yazılar