© 2023 Tüm hakları saklıdır.

Yerinde Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Futbol
  4. »
  5. Teknik Direktörümüz Şenol Güneş’ten Açıklamalar

Teknik Direktörümüz Şenol Güneş’ten Açıklamalar

root root -
30 0

Teknik Yöneticimiz Şenol Güneş, Futbol A Kadromuzun bugün BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde gerçekleştirdiği idman öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Güneş’in açıklamaları şöyle:

“Çalışmadan hiçbir şey olmaz. Oyuncularım çalıştılar, yoruldular. Dün izinliydik, bugün yorgunluk nedeniyle antrenmana çıkamayanlar var. Salih’le Colley’in hafif ağrıları var.

Maçı güzelleştiren oynanan oyundur. Oyuncularım misyonlarını güzel yaptılar, taraftarların beklediği istekli oyunu alana yansıttılar. Yenilen golden sonra pes etmeden oyuna dönmek artı değerimizdi. Taraftarlarımıza mahcup olmamak hoştu. İşinizi âlâ yaptığınızda her şey daha hoş oluyor. Motivasyonumuz bugün prestijiyle yeterlidir.

Lider, idare, taraftarlar ve çalışanlar keyifli. Kamuoyu oynanan oyundan mutlu. Oyunumuzun hayranlıkla izlendiğini görüyorum. Oynarken keyif almak ve hoş bir oyun izletmek uygun bir şey. Bunu sürdürülebilir hale getirmemiz lazım. Vazifeye geldiğim periyoda nazaran daha uygunuz.

Gücümüzü doldurup uygun bir niyetle Antalyaspor maçına çıkacağız. Tesirli bir rakibe karşı oynayacağız. Sıkıntı bir maç olacak. O maçı da kazanırsak daha moralli olacağız.

İşimizi düzgün yapmak zorundayız. Hakikat tenkitleri alacağız. Şampiyonluk yarışında her vakit vardık. Oyun olarak umut vermek hoş. Topluluğun inancı ve morali yükseliyor.

Weghorst’la Aboubakar’ı kıyaslamak istemiyorum. İkisi de uygun oyuncu. Aboubakar, karakteri ve yetenekleriyle ön planda. Aboubakar ekibe güç veriyor. Hala vakte gereksinimi olduğunu düşünüyorum. Daha evvelki form grafiğini yakalayacağına inanıyorum.

Ligdeki sıralamaya bakmadan maçlarımızı oynayacağız. Her maça kazanmak için çıkacağız. Önderi yendik lakin birinci olmadık. Artık Antalyaspor maçını nasıl kazanırız, onu düşünüyoruz. Ligin gidişatında aksilikler var. Bazen üç günde bir maç oynuyoruz, bazen on beş günde bir maç oynuyoruz. Önümüzdeki dört maçı da kazanmak istiyoruz. Yerimiz ne olur onu bilemiyoruz. Düşecek kadro sayısı azalınca ligin de seyri değişti. Maçların heyecanının azalma durumu var. Bu mevzuyu şu anda konuşmak istemiyorum zira lig devam ediyor.

Futbol endüstriyel bir hale geldi. Kulüplerin harcamaları arttı. Elimizdeki oyuncuları kazanmaya çalışıyoruz. Dele Alli sakatım diye gitti, ameliyat oldu ve gelmedi. Ondan sonrasını idare takip ediyor. Büyük para ödenen bir oyuncu katkı veremiyor ve gidiyorsa bunun bedelini oyuncu ödemeli. Oynayan oyuncuyu bırakmak istemeyiz. Eldeki oyunculardan faydalanmak istiyoruz. Gitme ihtimali olan oyuncu performans verirse kullanmak isteriz, performans vermezse ikinci plana düşer. Muahedesi bitecek olan oyuncu varsa konuşulur. Gitmek isteyen oyuncu varsa ekonomik olarak da karşılığı varsa kıymetlendirilir.

O kadar çok şey yapıyorum ki anlatmaya gerek duymuyorum. Beni evvelce sevmeyenin bugün sevmesi kendisinin sıkıntısıdır, benim değil. Oburu benimle ilgili hesap kesebilir lakin ben bunu yanlışsız bulmuyorum. Kaybettiğim vakit pes etmem. Dün ne yapıyorsam bugün de birebirini yapıyorum. Benimle ilgili gerçek söylenen tek şey yaşım. Bir şey yapmıyor olsaydım elli beş yıldır burada olmazdım.

Rakiplerimizi ikili averajda geride bırakmak kıymetli bir şey. Şu an Galatasaray’la Fenerbahçe bizden avantajlı durumda. Hayal satmam lakin arzum Beşiktaş’ın şampiyon olması. Şampiyonluk dışındaki bir durumu muvaffakiyet olarak göremeyiz. Büyük ekipler her vakit ayakta kalmasını bilmeli, problemler olduğunda daha da kenetlenmeli. Bugün güzeliz fakat bunu kâfi görmeyeceğiz.

Ghezzal’ı son maçlarda kıymetlendirme ihtimalimiz var. Sakatlığını riske etmek istemeyiz. Yarından itibaren durumuna bakacağız. Ghezzal bu dönem bizim için bir kayıp.”

İlgili Yazılar